powrót na góręEksfoliacja kwasami

Eksfoliacja kwasem migdałowym

Kwas migdałowy należy do grupy kwasów alfa-hydroksylowych (AHA). Wyróżnia się silnym działaniem antybakteryjnym i odkażającym, dzięki temu łagodzi stany zapalne skóry, goi wypryski i zmiany trądzikowe. Działa przeciwko szczepom bakterii z rodzaju Staphylococcus aureus, Bacillus proteus, Escherichia coli, Aerobacter aerogenes. Zgodnie z typowymi właściwościami kwasów AHA, reguluje odnowę komórkową, złuszczając wierzchnie warstwy naskórka, tym samym poprawia strukturę i koloryt skóry oraz działa przeciwzmarszczkowo.

Dzięki większej wielkości cząsteczek oraz działaniu łagodzącemu, kwas migdałowy jest lepiej tolerowany, nawet przez wrażliwe cery naczyniowe, w porównaniu z kwasem glikolowym nie powoduje podrażnienia, zaczerwienienia, silnego łuszczenia skóry oraz przebarwień pozapalnych. Z tego powodu peelingi kwasem migdałowym są polecane przez cały rok, również latem, bez ryzyka uwrażliwienia skóry na słońce i wystąpienia przebarwień u osób z wysokim fototypem.

Podobnie jak w przypadku wszystkich innych produktów z kwasami AHA, podczas kuracji kwasem migdałowym nie należy korzystac z solarium i opalac się na słońcu. Obowiązkowe jest stosowanie stabilnych filtrów z wysokim poziomem protekcji SPF 30.

Właściwości i działanie kwasu migdałowego:

 • działa antybakteryjnie i regulująco, polecany w przypadku wyprysków trądzikowych i zaskórników
 • rozświetla skórę
 • usuwa powierzchniowe przebarwienia
 • wyrównuje powierzchnię skóry
 • rozjaśnia koloryt
 • dodaje blasku
 • poprawia owal twarzy i wygładza drobne zmarszczki powstałe w wyniku fotostarzenia\

Eksfoliacja kwasami owocowymi

Organiczny peeling – celem zabiegu jest złuszczenie zrogowaciałych, martwych komórek i odsłonięcie nowych,  stymulacja regeneracji oraz wyraźne i równomierne odnowienie zapasów wilgoci w skórze, usunięcie mniejszych zmarszczek i zmniejszenie wyrazistości większych - odmłodzenie, doskonałe oczyszczenie skóry i zmniejszenie rozszerzonych porów, usunięcie zaburzeń w pigmentacji oraz normalizacja aktywności gruczołów łojowych.

Eksfoliacja kwasem pirogronowym

Peeling kwasem pirogronowym ma działanie złuszczające, bakteriostatyczne, reguluje wydzielanie łoju, co zmniejsza łojotok skóry trądzikowej. Na poziomie skóry właściwej stymuluje powstawanie kolagenu i elastyny, zmniejszając drobne zmarszczki i poprawiając wygląd skóry.

Eksfoliacja kwasami glikolowymi

Jest to rewelacyjny zabieg zalecany dla osób mających skórę suchą, tłustą, trądzikową, starzejącą się, z plamami i przebarwieniami. Preparaty użyte do zabiegu zawierają alfahydroksykwasy /AHA/, a wśród nich kwas glikolowy ( najbardziej aktywny ze wszystkich ) o wysokim stężeniu (35% ). Cząsteczka kwasu glikolowego jest najmniejszą wśród wszystkich kwasów AHA i dzięki temu ma największą zdolność penetracji. Kwas glikolowy jest aktywatorem mechanizmów energetycznych regulujących metabolizm komórkowy. Oznacza to lepsze nawilżenie zwiększenie wytwarzania kolagenu i elastyny oraz znaczną odbudowę tkanki skórnej.

Eksfoliacja kwasem salicylowym

Kwas salicylowy, to kwas beta-hydroksylowy (BHA), polecany dla cer skłonnych do zanieczyszczonych porów i trądziku.  Reguluje odnowę komórkową skóry, działa złuszczająco poprzez rozluźnianie połączeń międzykomórkowych i usuwa zbędne warstwy zrogowaciałych komórek naskórka. Kwas salicylowy posiada właściwości przeciwzapalne, sprzyja  procesowi gojenia wyprysków i podrażnień. Jest to kwas rozpuszczalny w tłuszczach, dzięki temu oprócz tego, że złuszcza martwe komórki z powierzchni naskórka, ma także zdolność przenikania przez warstwę łojową (sebum) i wnikania w głąb oraz oczyszczania porów skóry, a także wnikania w głąb mieszków włosowych, co ma duże znaczenie w leczeniu trądziku i likwidacji zaskórników.

W trakcie stosowania kuracji hydroksykwasami nie należy korzystać z solarium i opalać się na słońcu. Obowiązkowe jest stosowanie stabilnych filtrów z wysokim poziomem protekcji.

Kwas salicylowy, nie może być stosowany przez osoby uczulone na salicylany np. aspirynę oraz kobiety w ciąży i karmiące.

Właściwości i działanie kwasu salicylowego:

 • redukuje niedoskonałości oraz przebarwienia,
 • wyrównuje powierzchnię skóry
 • zmniejsza wydzielanie serum
 • działa oczyszczająco, ściągająco, zwęża pory skóry

Copyright © Zcoders & Sinarts.pl | Zaloguj